Ułatwienia dostępu

Skip to main content
FOTOGRAF

FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

 TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

Lekcja biologii w Ogrodzie Botanicznym

10 maja klasa 3 bg miała okazję skorzystać z niecodziennej lekcji biologii- udała się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który został wpisany do rejestru zabytków jako cenny obiekt przyrody, pomnik historii nauki, sztuki ogrodniczej i kultury. Obecnie znajduje się w nim około 5000 gatunków i odmian roślin z całego świata, w tym prawie 1000 gatunków drzew i krzewów i ponad 2000 gatunków i odmian roślin szklarniowych.
Celem wyjazdu było poznanie tych różnych odmian flory. Uczniowie, spacerując po arboretum, czyli parkowej części ogrodu, obserwowali, jak wszystko kwitnie, budzi się do życia. Zachwycali się zapachami i pięknymi okazami. Młodzież wskazywała rośliny okryto- i nagonasienne, opisywała wygląd liści, budowę kwiatów. Pod czujnym okiem nauczycielki wskazywała cechy charakterystyczne poszczególnych gatunków.
Taka lekcja wszystkim przypadła do gustu, bowiem najlepszą szkołą jest doświadczanie – uczenie przez działanie zgodnie z zasadą Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Uważamy, że edukacja powinna być jak najbliżej samego życia, tego, co otacza nas na co dzień.
fot. Filip Przybyłowicz
 

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza

os. Tysiąclecia 38, 31-610 Kraków

tel. 12-648-49-03
fax 12-649-91-55 w. 11

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPKA – Tu jesteśmy