Ułatwienia dostępu

Skip to main content
FOTOGRAF

FOTOGRAF

DRUKARZ OFFSETOWY

DRUKARZ OFFSETOWY

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

OPERATOR PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

 TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

TECHNIK PROCESÓW INTROLIGATORSKICH

Wizyta na targach DRUPA w Dusseldorfie

Delegacja Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych została zaproszona przez Polską Izbę Druku oraz Drukarnię Skleniarz na największe targi poligrafii i  opakowań na świecie, DRUPA (Druck und Papier), które odbywają się cyklicznie co cztery lata w Düsseldorfie, w Niemczech.

Delegacja, w składzie: Dariusz Dymek, Bartosz Wymazała (4bg) oraz opiekunowie, p. Michał Świątek oraz p. Łukasz Jasiński, przez kilka dni odwiedziła wiele stoisk wystawców, np. (zaprzyjaźnionej ze szkołą) firmy Heidelberg, Bobst, Müller Martini (i wiele innych), wysłuchała prezentacji, pouczających wykładów i odbyła spotkania dot. branży poligraficzno-medialnej. Ważnym punktem wyjazdu była prezentacja Raportu z rynków poligraficznych - ich kondycji, przyszłości i aktualnie panujących w nich trendów. W skrócie: tkwi tu ogromny potencjał i zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Dlatego dużą część Raportu stanowiła również kwestia szkolnictwa. Uczniowie mieli szansę sprawdzić swój poziom języka angielskiego, zwłaszcza języka zawodowego. Nasza grupa uczniów miło zintegrowała się z ich rówieśnikami z Katowic, Poznania, czy Gdańska.
Targi cieszyły się sporym zainteresowaniem, być może również dlatego, że 4 lata temu odbyły się wyłącznie zdalnie.
Wrażenie robiła każda z 14 dużych hal wystawowych. W wielu występował, de facto, prawdziwy park maszynowy. Wystawiano maszyny/technologie, systemy, osprzęt oraz usługi. Smakowały dania z odwiedzanych przez delegacje restauracji. Z targów przywieziono wiele materiałów (plakatów, próbek), a także setki zdjęć, filmy oraz, przede wszystkim, nowe horyzonty. Dziękujemy Organizatorom.

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza

os. Tysiąclecia 38, 31-610 Kraków

tel. 12-648-49-03
fax 12-649-91-55 w. 11

e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MAPKA – Tu jesteśmy